top of page
volkan Yürüyüşçülerden

Yetişkin Kitapları

Kitap okurken geçmişe gitmek, ülkeleri gezmek, farklı bir mekanda bulunmak, başkasının bakış açısını görmek,  başkalarının deneyimlerini okumak bana büyük keyif veriyor. Öğrenen bir birey olarak farklı deneyimleri farklı ülkeden birisinin kaleminden okumak bizim için ne büyük şans. Bu sayfada sizlere okuduğum kitaplardan alıntılar ve düşüncelerimi paylaşacağım. Umarım faydalı olur.  İyi okumalar.

YETİŞKİN KİTAPLARI: Haber
Seth godın (1).jpg
Seth godın Kopyası (1).jpg
Koçluk

Kitap Önerisi "Dip"

Vazgeçmek zordur. Birisi size vazgeçersen başarılı olursun derse ona ne cevap verirsin? Çoğu insan size, daha çok çalışmanızı, eğitim almanızı, daha fazla vakit geçirmenizi ve asla vazgeçmemenizi söyler. Çevrenizde sizi böyle tembihleyen kişi sayısı kaç?

Kitap Önerisi "Kilit Adam"

Bir dahi diğer kişilerin çıkmaza girdiği şeylere bakar ve dünyanın çıkmazdan kurtulmasını sağlar. 
Siz hiç bunu yaptınız mı?
Başkalarının bulmadığı bir kestirme yol buldunuz mu? 
Şirketinizde bir sorunu çözdünüz mü?
Bir kere bile mi?

Kitap Önerisi "Koçluk Araçları"

"Kendi koçluğumu iyileştirmek için başladığım birikimler, yıllar içinde yüzlerce koç tarafından kullanılan araçlara dönüştü. Bu kitapta en sık karşılaşılan konuları 25 başlıkta ele aldım. Her biri için koçluk aracı ve akışı oluşturdum; 500 soru ile destekledim. Tüm araçlar gerçek seanslarda onlarca kez denendi; düzeltildi; geliştirildi."

Seth godın Kopyası Kopyası Kopyası Kopyası (2).jpg

Kitap Önerisi "Farklılaştırılmış Öğretim Stratejileri"

Öğrenmenin, öğrenene göre uyarlanması gerekirken biz hala öğrencilerin öğrenmeye uyarlanmasını bekliyoruz. Uyarlamalar, öğrenenin bilgileri temelinde olmalıdır. Bu; onların neleri bildiği, yapabildiği, sevdiği veya tercih ettiklerini içermektedir.

bottom of page